Medica 2000 S.C.

Medica 2000 S.C.
Wianka nazwa: Medica 2000 S.C.
Wianka adres siedziby: ul. Smolna 34/14 00-375 Warszawa
Wianka opis:

Badania ginekologiczne co do zasady są dla kobiet stresujące. Jednak ten stres może być szczególnie silny jeśli okaże się, że na wizytę musi udać się dziewica. Dla takiej osoby będzie to szczególnie stresujące i tak naprawdę trudno będzie się do takiego badania przygotować. Warto jednak wiedzieć o tym jak najwięcej, by w miarę możliwości zarówno pomyśleć o przygotowaniu fizycznym jak i psychicznym, by tych odczuć nieprzyjemnych było na takim badaniu jak najmniej, by przebiegło ono w miarę możliwości bez problemów. Wizyta u ginekologa może być spowodowana różnymi czynnikami i dotyczyć może zarówno niemowlaków, dziewczynek w wieku kilku lat jak i nastolatek, które są jeszcze przed rozpoczęciem życia seksualnego.

Pierwsza wizyta u ginekologa – co na początek?

Jeśli ma to być dla kobiety pierwsza wizyta u ginekologa to powinna się na samym początku zastanowić do kogo chce się wybrać. Najlepiej znaleźć dobrego, doświadczonego lekarza. Warto także porozmawiać z kobietami z rodziny, by dowiedzieć się jakie one mają przeżycia związane z ginekologami, dzięki temu możliwe, że podjęcie decyzji będzie łatwiejsze. Gdy już kobieta pojawi się na wizycie powinna na początku zaznaczyć, że w jej przypadku jest to pierwsza taka wizyta. Początek takiej wizyty to zawsze rozmowa jaką będzie lekarz przeprowadzał z kobietą. Musi poznać w jakieś mierze jej organizm, by dalej myśleć o zaproponowaniu konkretnych rozwiązań. Na pewno pojawi się pytanie czy kobieta jest aktywna seksualnie, będą pytania odnośnie regularności i obfitości cyklów menstruacyjnych. Trzeba liczyć się z tym, że lekarz będzie pytał o pierwszą i ostatnią miesiączkę, będzie chciał o życiu kobiety jak najwięcej się dowiedzieć.

Przed wykonaniem badania

Zanim wykonane będzie badanie ginekologiczne lekarz powinien także obejrzeć zewnętrznie narządy płciowe. W ten sposób będzie mógł ocenić jak zbudowane są wargi sromowe większe, mniejsze, wzgórek łonowy oraz odbyt. Aby wykluczyć guzki i inne nieprawidłowości również przeprowadzone powinno być ręczne badanie piersi.

Badanie w trakcie wizyty

Po tym jak lekarz zbierze wszystkie interesujące go informacje następnie będzie zapraszał na fotel ginekologiczny, gdzie realizuje się badania. Oczywiście wtedy trzeba udać się za parawan, gdzie zdejmuje się ubranie od pasa w dół. Badanie odbywa się na specjalnym fotelu. Przy pierwszej wizycie będzie można oczekiwać, że lekarz poinstruuje jak odpowiednio ułożyć się na takim fotelu. Przed wizytą trzeba będzie oczywiście zadbać o higienę intymną, nie powinno się jednak używać środków do higieny intymnej, ponieważ zniekształcają one obraz naturalny flory bakteryjnej w okolicach intymnych. Na samym początku lekarz powinien zająć się wykonaniem badania zewnętrznego, w trakcie którego przez dotyk powłok brzusznych będzie mógł sprawdzić czy nie występują żadne dolegliwości. Jeśli poczuje się w trakcie takiego badania jakiś dyskomfort to powinno się o tym informować lekarza.

Badanie wewnętrzne

Po wstępnym badaniu zewnętrznym przez powłoki brzuszne nadejdzie czas na realizowanie badań wewnętrznych, w trakcie których lekarz będzie oceniał w jakim stanie jest narząd rodny. W przypadku kobiet, które są jeszcze dziewicami takie badanie będzie wykonywane z pomocą specjalnych wzierników dla dziewic, które są niewielkie i będą delikatnie rozszerzać ściany pochwy, dzięki czemu będzie można skutecznie uwidocznić struktury dalej położone w kanale rodnym. Takie specjalne wzierniki dla dziewic zaczęły pojawiać się jakiś czasu temu i zyskują na popularności. Jednak nadal w przypadku dziewic najczęściej badanie będzie realizowane przez odbyt, by nie doprowadzić do uszkodzenia błony dziewiczej. Badanie ginekologiczne realizowane przez odbyt będzie szczególnie wskazane w kilku przypadkach. Bada się w taki sposób miedzy innymi małe dzieci, niemowlaki, nastolatki a także młode kobiety, które maja jeszcze błonę dziewiczą.

Niekiedy również kobiety w zaawansowanej ciąży są w taki sposób badane, ponieważ może być tak, że badanie przez pochwę będzie dla takich kobiet szczególnie bolesne. Istnieją również lekarze, którzy uważają, że takie badanie powinno być wykonywane przy każdej wizycie jednocześnie z badaniem przez pochwę, ponieważ dzięki temu będzie można dokładniej oceniać narządy rodne kobiety. Badanie przez odbyt realizowane jest palcem, który lekarz wsuwa w odbyt na głębokość około 8 cm po wcześniejszym nawilżeniu rękawiczki specjalnym żelem. Badanie takie może być realizowane albo na boku albo gdy kobieta leży na łokciach i kolanach z pupą wypięta w górę. Badanie nie będzie bolesne, a dyskomfort związany jest ze zdenerwowaniem i mimowolnym zaciskaniem mięśni przez kobietę

Na pewno wizyta u ginekologa dla dziewicy nie będzie przyjemna, jednak jeśli taka konieczność się pojawia to nie powinna się ona przed tym bronić tylko na taką wizytę należy się udać i przeprowadzić badanie, by ewentualnie ocenić wszelkie nieprawidłowości występujące w ciele kobiety. To również bardzo ważne, by w miarę możliwości szybko na nie reagować. Dzięki szybkiemu wykryciu nieprawidłowości kobieta może mieć znacznie większe szanse na skuteczne leczenie.

Wianka numer telefonu: 228285903
Wianka NIP: 5252519626
Wianka REGON: 145857350