Zespół muzyczny

kubański zespół muzycznyOrganizacja wesela to ogromne przedsięwzięcie, często spoczywa na pannie młodej, która zresztą marzyła o tym od wielu lat wyobrażając sobie pracę nad weselem jako czysta przyjemność.

Niestety często ulega ona rozczarowaniu i to bardzo gorzkiemu, gdyż zorganizowanie przyjęcia to nie tylko wybór sali i terminu, względnie własnej sukni ślubnej to także fotograf ślubny, zespół muzyczny, dekoracja, menu, milion drobiazgów oraz cały proces zarządzania tym wielkim dniem.

Przygotowania bywają mocno męczące począwszy od mętliku w głowie narastającego wraz z ogromnym wyborem różności, po trudne decyzje dotyczące wyboru i ich dopilnowanie w realizacji. Samo przekazanie osobiste zaproszeń swoim gościom pochłania mnóstwo czasu, a tym bardziej gdy musimy zrobić to w dogodnym terminie zarówno dla gości jak i dla nas pary młodej. Wybór muzyki na wesele to poważna kwestia, gdyż zwykle zastanawiamy się czy wynająć dj’a czy raczej pomyśleć o zespole muzycznym z muzyka na żywo, w określonym klimacie.

Najczęściej wybieramy zespół muzyczny z polecenia naszych znajomych, rodziny czy też taki który widzieliśmy na żywo. Podobnie jak ważna jest panna i młoda i jej suknia ślubną, którą będą pamiętać wszyscy gościa, tak tez wyjątkowa i odpowiednia powinna być muzyka na weselu, łatwa, prosta, melodyjna i wpadająca w ucho, gdyż wybierając repertuar niezgodny z gustami gości narazimy się na totalna porażkę zabawową. Wesele ma być przede wszystkim zabawą i nawet jeśli nasze gusty muzyczne są znacznie odmienne od gustów gości i typowo weselnej muzyki warto zrezygnować przynajmniej w określonej części z układania muzyki tylko pod siebie.

Oczywiście para młoda w tym dniu jest najważniejsza i należy jej w pewnych kwestiach z szacunkiem ustąpić gdyż to jej dzień i to młodzi zapraszają gości a goście nie są u siebie, by wprowadzać zmiany i narzucać swoje zdanie. Zespół muzyczny grający na weselach zwykle posiada bogaty wybór piosenek w swoim repertuarze, najczęściej para młoda dostaje spis piosenek do wyboru na własną uroczystość i wskazuje zespołowi jaki typ muzyki i tekstów preferuje, a to co zespół gra faktycznie na weselu często rozmija się z tymi wytycznymi z kilku powodów, najprostszy i zasadniczy to, taki iż tego właśnie chcą słuchać goście, którzy po kolei zamawiają kolejne kawałki do tańca i zabawy niekoniecznie zgodne z repertuarem pary młodej.