Prezent ślubny, problem wielu gości

porcelana3Zostaliśmy zaproszeni na ślub i wesele. Szykujemy swoje stroje, umawiamy fryzjera, wydajemy majątek na własną oprawę, aby wyglądać szykownie i efektownie. Wybierając się na wesele czeka nas jeszcze jeden spory wydatek, prezent ślubny. Dużo gości idzie na łatwiznę i daję Młodym kopertę. Niestety nie każdego stać na taki wydatek. Zazwyczaj zasada z kopertą jest prosta, dać tyle aby zwróciło się Młodym za wesele, czyli minimum 400zł na parę.

Średnio w kopercie znajdziemy 500zł.
Z prezentami też jest problem, bo co tu kupić oryginalnego i za rozsądne pieniądze. Dużo par Młodych tworzy listę prezentów. Jest praktykowana na zachodzie od lat i coraz częściej pojawia się w polskiej tradycji. Z taką listą mamy ciut ułatwione zadanie.
Okazja jest niepowtarzalna dlatego prezent też powinien być nietuzinkowy i starannie dobrany.
Oprócz standardowych prezentów wręczanych od lat typu porcelana, zestawy obiadowe, garnki, pościel czy ręczniki, oraz tych droższych: podróże, auta, mieszkanie, można kupić coś oryginalnego  i nie kosmicznie drogiego. Ostatnio bardzo popularne stały się fotoksiążki. Można je samemu skomponować. Bardzo miły, ekskluzywny prezent od serca. Innym dobrym pomysłem są kosze prezentowe. Można je dobrać odpowiednio do gustu Pary Młodej. Wyglądają efektownie, są piękne i na pewno przydadzą się Nowożeńcom.
Pomysłów na prezent dla Młodej Pary jest masa. Można kupić coś standardowego, jednak trzeba uważać aby prezent się nie zdublował, można jeśli stać nas na to dać kopertę, jednak oryginalny prezent będzie na pewno zapamiętany na długo.