Wesela, a repertuar disco polo

Wielu zapewne zastanawia się dlaczego disco polo w dalszym ciągu funkcjonuje w polskiej rzeczywistości i tak bardzo jest z nią kojarzone. Na początku lat 90-tych miał miejsce prawdziwy boom na tę muzykę w Polsce. Nic dziwnego, teledyski do utworów disco polo były kolorowe, wesołe, zabawne, czasem nawet o zabarwieniu satyrycznym.

Oczywiście, że muzyka ta kojarzy się z kiczem i wpasowuje się w gusta dla niewybrednych słuchaczy. Mimo to zaczęła funkcjonować, jako główny repertuar imprez weselnych. Każdy zespół, który bawi gości na typowych imprezach weselnych, zna bardzo wiele utworów z repertuaru disco polo. Zręcznie wplata je między współczesne utwory polskiej i zagranicznej piosenki, aby urozmaicić wszystkim gościom weselnym czas zabawy.

Na weselnej imprezie każdy znajdzie coś dla siebie do tańca i zabawy. Teksty piosenek disco polo takie właśnie są. Niezobowiązujące, frywolne, zabawne, beztroskie. Na co dzień, niewiele osób słucha tego typu repertuaru, ale od czasu do czasu, taka muzyka wpadnie w ucho, choćby właśnie w trakcie wesołej zabawy weselnej.